• Tekstilkent Cad. B04 No:80 Esenler/İST

Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi

Dönmezler Mobil Sağlık Hizmetleri

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu uyarınca tehlike sınıfı ve çalışan sayısı farketmeksizin her işyerlerinde sertifikalı ilkyardımcı personel bulundurma (personellerinizin bir veya daha fazlasının sertifikalı ilkyardım eğitimi kursuna gitmesi ve sağlık bakanlığının açtığı sertifikalı ilkyardım sınavında başaralı olması) zorunluluğu bulunmaktadır. İlk Yardım Yönetmeliğinin 16. maddesi her kurumun kaç sertifikalı ilkyardımcı bulundurması gerektiğini açıklığa kavuşturur. Buna göre tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işletmelerin her on personele kadar bir, az tehlikeli sınıfta yer alan işletmelerin ise her 20 personele kadar 1 adet “Temel İlk Yardım Eğitimi” sertifikası almış ilk yardımcının bulundurulması gerekmektedir.


SERTİFİKALI İLKYARDIM EĞİTİMİ NEDEN GEREKLİ?


İşyerinde acil bir durum olduğunda (yangın, deprem, zehirlenme, vs.) sağlık ekiplerinin olay yerine intikal edene kadar geçen sürede yaralılara ilk müdahaleyi yapacak bir kişi olması için işyerinde çalışanlar arasından bir veya daha fazla kişiye eğitim verilir.


SERTİFİKALI İLKYARDIM EĞİTİMİ


Sertifikalı İlkyardım Eğitimi verme konusunda yetkilendirilen Dönmezler İlkyardım İstanul, ilkyardım eğitimlerinin dışında yangın eğitimleri, iş güvenliği uzmanı hizmeti, işyeri hekimi hizmeti ve diğer bütün isg ihtiyaçlarınızı karşılamak için yetkin bir firmadır.


SERFİKALI İLKYARDIM EĞİTİMİ ÜCRETLERİ


Sertifikalı ilkyardım eğitimi, sınav ücreti ve denetmen ücreti dahil olmak üzere kişi başı en az 250 TL’dir. Güncel fiyatlar için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.


SERFİKALI İLKYARDIM EĞİTİMİNDE NELER ÖĞRETİLİR?


Sertifikalı ilkyardım eğitiminde aslında herkesin bilmesi gereken, suni solunum ve kanamaya müdahale gibi en temel ilkyardım bilgileri verilir. Daha önce de söylediğimiz gibi profesyönel sağlık ekipleri olay yerine ulaşana kadar geçen zamanı en verimli şekilde kullanmak için sertifikalı ilkyardımcılar kazazedeleri sağlık ekipleri için hazırlar.