• Tekstilkent Cad. B04 No:80 Esenler/İST

İşyeri Hekimi

Dönmezler Mobil Sağlık Hizmetleri

İşyeri hekiminin ana işi reçete yazmak değil, çalışanların işe uygunluğunu denetleyip, onları meslek hastalıklarına karşı korumaktır. Yeri geldiğinde çalışanların bilgisayar başında oturmalarını bile düzeltmelidir.


İŞYERİ HEKİMİ HİZMETİNDE FARKIMIZ


Dönmezler Mobil Sağlık altyapısı daha önce hiç işyeri hekimliği yapmamış bir doktorun bile kısa sürede işyeri hekimliğinin püf noktaları öğrenebilmesini sağlar ve dokümantasyonumuzu sürekli güncelleyerek, işyeri hekiminin en güncel bilgiler ışında iş sağlığı hizmeti vermesini sağlar.


RUTİ İSG DENETİMLERİ


Dönmezler Mobil Sağlık’de her 8-10 çalışan başına bir koordinatör düşer. Koordinatörlerimiz yılda en az 2 kere işyerlerini ziyaret ederek, iş sağlığı ve güvenliği denetimleri yapar. Dolayısıyla işyerinizdeki isg durumu tek bir personel tarafından değil, 2. bir göz tarafından daha sürekli olarak kontrol altında tutulur, kalite en üst düzeyde tutulur. Aynı zamanda düzenli olarak yaptığımız ve dışarıdan gelen eğitmenlerin verdiği eğitimlerle doktorlarımız sürekli olarak yeni gelişmeler hakkında bilgi edinir ve gerekirse bunları hizmet verdikleri şirketlerde uygular.


İŞYERİ HEKİMİ NE İŞ YAPAR ?


İşverene, iş sağlığı konusunda rehberlik ve danışmanlık yapmak Çalışanlara genel sağlık konularında eğitim vermek İşyerindeki genel hijyen şartlarını denetlemek İş sağlığı ve güvenliği kurulu çalışmalarına katılmak İşyerindeki risklerin değerlendirilmesi ve önlenmesi ile ilgili mevzuata uygun koruyucu sağlık muayenelerini yapmak Kantin, yemekhane, yatakhane, kreş ve emzirme odaları ile soyunma odaları, duş ve tuvaletlerin bakımı ve temizliği konusunda gerekli kontrolleri yapmak Çalışanların işe giriş ve periyodik sağlık muayenelerini yapmak Gece vardiyaları da dâhil olmak üzere işçilerin sağlık gözetimini yapmak İşyerindeki gözetim ve denetim sistemi çalışmalarına katılmak İşyeri Hekimi yıllık çalışma planı hazırlamak İş güvenliği öncülüğünde yapılan risk değerlendirmesi çalışmalarına katılmak İşin yürütümündeki ergonomik ve psikososyal riskleri değerlendirerek, iş ile işçinin uyumunu sağlamak