• Tekstilkent Cad. B04 No:80 Esenler/İST

İşyeri Hemşiresi

Dönmezler Mobil Sağlık Hizmetleri

Yasal olarak sadece çok tehlikeli işlerde sağlık personeli bulundurmak zorunlu ancak birçok müşterimiz revirin hiçbir zaman boş kalmaması için düzenli sağlık personeli hizmeti alıyor.


DİĞER SAĞLIK PERSONELİNDE FARKIMIZ


Sağlık personelinin (işyeri hemşiresi) yasal olarak yapabilecekleri sınırlıdır, bu yüzden sağlık personellerimizi, sürekli olarak işyeri hekimine iş sağlığı alanında destek olacak şekilde eğitimler veriyoruz. Sağlık personeli ve işyeri hekimi hizmetlerini birlikte alan işyerlerimizde Herhangi bir sağlık personeli kendisine verilen işi (tansiyon kontrolü,vs.) yaparken, Dönmezler OSGB’nin sağlık personelleri iş sağlığına son derece hakim ve saha denetimleri yaparak sonuçları şirketimize raporluyor. En önemlisi, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlıği teknisyenleri de sağlık personeli olarak görevlendirilebiliyor ancak biz kalitemiz için sadece 4 yıllık hemşirelik bölümü mezunu hemşireleri sağlık personeli olarak görevlendiriyoruz.Dönmezler Mobil Sağlık altyapısı daha önce hiç işyeri hekimliği yapmamış bir doktorun bile kısa sürede işyeri hekimliğinin püf noktaları öğrenebilmesini sağlar ve dokümantasyonumuzu sürekli güncelleyerek, işyeri hekiminin en güncel bilgiler ışında iş sağlığı hizmeti vermesini sağlar.


SAĞLIK PERSONELİ NE İŞ YAPAR ?


Genel olarak işyeri hemşiresinin yaptığı işler doktora asistanlık yapmak olarak özetlenebilir. Detaylı bilgi vermek gerekirse sağlık personeli aşağıdaki işleri yapar.


KİMLER SAĞLIK PERSONELİ OLABİLİR ?


Aşağıdaki ünvanlara sahip 4 hemşirelik bölümü mezunlari ve tekniker/teknisyenlik mezunlari diğer sağlık personeli olabilir. Ancak öncelikle İşyeri Hekimleri ve İş Güvenliği Uzmanlarında olduğu gibi eğitime gitmeli ve daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının açtığı Diğer Sağlık Personeli sınavına gitmeleri gerekmektedir.

Hemşire / Sağlık Memuru
Ambulans ve Acil Bakım Teknikerleri
Acil Tıp Teknisyeni
Çevre Sağlık Teknisyeni